Jednodruhové bylinky

15 položek celkem
Černý bez
79 Kč

Květy černého bezu se používají zejména při onemocnění dýchacích cest, ale také při močových a ledvinových potížích. Oblíbený je také při přípravě sirupů, limonád a marmelád.

238
Černý čaj
79 Kč

Čaj Assam pochází z nejproslulejší indické provincie Assám produkující vysoce kvalitní černý čaj. Rozkládá se po obou březích životodárné řeky Brahmaputry na severovýchodě země.

223
Divizna
109 Kč

Divizna velkokvětá latinsky Verbascum densiflorum je dvouletá 1-2 m vysoká bylina. Celá rostlina je plstnatě ochlupená. Na stonku vyrůstají střídavé, sbíhavé vejcovitě špičaté...

220
Heřmánek
69 Kč

Heřmánek pravý latinsky Matricaria chamomilla se využívá při trávicích obtížích, na dýchací cesty, na podporu imunity, ale také na dobrou náladu. Nezapomenout bychom měli také...

250
Kopřiva
59 Kč

Kopřiva dvoudomá latinsky Urtica dioica je známá pro svůj diuretický efekt. Často bývá součástí různých detoxikačních kúr.

262
Kotvičník
79 Kč

Kotvičník zemní latinsky Tribulus terrestris. Nenápadná bylina, která má prokázaný účinek v oblasti pohlavních hormonů.

229
Levandule
59 Kč

Levandule příspívá k duševní pohodě, podporuje zdravý spánek, relaxaci. Ideální pomocník pro zvládání stresu.

247
Lípa
89 Kč

Lípa květ přispívá k normální činnosti srdce, jater, ledvin a dýchacího aparátu. Podporuje přirozenou obranyschopnost organismu a vylučování vody z těla. Připisují se jí také...

253
Maliník
59 Kč

Maliník přispívá k normální činnosti gastrointestinálního traktu, podporuje vylučování vody z organismu. Ženy ho využívají pro uchování komfortu v období menstruace a menopauzy.

244
Máta
59 Kč

Máta peprná latinsky Mentha piperita přispívá k normální činnosti trávicí soustavy. Využívá se proti nadýmání. Napomáhá udržovat také zdravá játra a žlučník.

265
Meduňka
59 Kč

Meduňka lékařská latinsky Melissa officinalis pochází původně z východu Středomoří a Orientu. Ve středověku byla hojně pěstována v klášterech.

226
Měsíček
69 Kč

Měsíček květ se využívá na nespočet neduhů. Tradiční využítí je na přípravu mastí. Podporuje také normální činnost jater, žlučníku a střev.

256
Ostropestřec
69 Kč

Ostropestřec mariánský latinsky Silybum marianum je rostlina, která je na pohled velmi podobná obyčejnému bodláku. V semenech však ukrývá zajímavou látku nazývanou sylimarin.

268
Vrbovka
59 Kč

Vrbovka je u mužů oblíbená pro své účinky na prostatu. Přispívá ke komfortu před menstruací a při menopauze.

241
Zelený čaj
69 Kč

Listy čajovníku čínského z oblasti na východě Číny, které se po sběru nechájí zavadnout a svinují se do malých kuliček. Čím menší velikost, tím vyšší kvalita.

232